Menu
Dobroty z grilu a udírny

Co to u nás tak voní?

Grilovaný steak z tuňáka

se zelným salátem a pečivem

Tuňáka marinujeme v bylinném pestě ze 7 druhů zelených bylin. Grilujeme na tvrdém dříví a před podáním sypeme parmazánem.

Grilovaný pstruh duhový

se zelným salátem a pečivem

Pstruha nasolíme, nalimetujeme a dále jej marinujeme v bylinkovém pestě ze 7 druhů bylin. Pstruha grilujeme na tvrdém dříví.

Grilovaný losos

se zelným salátem a pečivem 

Lososový filet marinovaný v bylinném pestě z 6 druhů zelených bylin, v kombinaci 80 % voňavých a 20 % agresivních bylinek. Lehce nasolený a limetovaný. Grilovaný na tvrdém dříví.

Grilovaný kuřecí steak

se zelným salátem a pečivem

Čerstvá, chlazená kuřecí prsa z českého chovu, 2 dny marinovaná a grilovaná na tvrdém dřevě - habr, olše, buk, dub.

Grilovaná vepřová kotleta

se zelným salátem a pečivem

Marinovaná a poté grilovaná a tvrdém dříví.

XXL Bramborák

Tradičně přípravený bramborák z klasického těsta. Příprava na rozpáleném plátu, pod kterým se topí klasickým dřevem. Pečení je prakticky na sucho s minimálním obsahem oleje. Vše je připravováno před hostem a když se kuchař dobře vyspí, bude si s Vámi i povídat.

XXL Burger

Maso na burger je připravováno z plemena Angus Abrdeen ze Severní Ameriky. Používaná část je chuck-roll, tzv. podplečí, což je nejideálnější maso pro burgery. Maso se vyznačuje silnou vůní a chutí, kterou způsobuje vysoce kvalitní, intramuskulární tuk obsažený ve svalovině. Maso je dochuceno pouze solí a 3 druhy pepře. Jeho jedinečnou chuť doplníme čedarem a švestkovým chutney naší receptury.

Grilovaná brazilská roštěná s parmazánem

se zelným salátem a pečivem

Maso pochází z plemena Abrdeen angus, které zraje 4 měsíce při -1°C. Potřeme ho pestem z čerstvých bylin, grilujeme na voňavém dříví a poté lehce posypeme drceným parmazánem.

Uzený losos

se zelným salátem a pečivem

Jedinečná tepelná úprava čerstvého lososa přímo z Norska. Losos je marinovaný v soli, tepelná úprava uzením trvá 5 hodin. Díky ní dostane losos jemnou vůni kouře.

Uzený bůček 

s hořčicí, vídeňskou cibulkou a pečivem

Vepřový bůček s 90% libovostí je 2 dny marinován ve vinném octu, medu, zázvoru a soli. Poté jej 4 hodiny pomalu pečeme při nízké teplotě a 6 hodin udíme. Specialitou je naše hrubozrnná hořčice.

Štěrbova vepřová klobása

s křenem, hořčicí a pečivem

Naše vlastní klobásy, které obsahují 100 % masa. Jsou ochucené medvědím česnekem. Do udírny je vkládáme syrové a udíme 6 hodin při 80°C.

Uzené kachní prsíčko

s hrubozrnou hořčicí a pečivem 

Kachní prsa jsou z českého chovu, čerstvá a 2 dny marinovaná. Do udírny se vkládají syrová a 6 hodin je udíme na olši, třešni a jabloni. Prsa jsou vysoce šťavnatá a měkká.

Grilovaná pražma královská

se zelným salátem a pečivem

Pražma je dovezená z Řecka. Vykuchanou rybu prostříkneme vínem, limetou a zasolíme mořskou solí. Necháme marinovat při pokojové teplotě a poté vetřeme pesto ze 7 druhů bylin. Při samotném pečení se ryba na povrchu upeče a uvnitř se produsí a bylinky provoní celou rybu.

Něco sladkého na zub

Štěrbova buchta

tvarohová nebo maková domácí buchta

Borůvkové knedlíky

polité máslem, krémem fresh a belgickou čokoládou

Nápoje

Kofola 0,5l

Džus 0,3 l

Neperlivá, perlivá voda 0,5 l

Pepsi, 7UP, Mirinda, Tonic, Multi, Višeň 0,5 l

Nealkoholické pivo 0,3 l

Štěrbovo pivo František 10° 0,5 l

Štěrbovo pivo Emil 12° 0,5 l

Bílé víno 0,2 l

Červené víno 0,2 l

Prosecco FR. 0,75l

Becherovka, Fernet 0,05 l

Slivovice, Jägermeister 0,05 l

Zelená, Rum 0,05 l

Espresso s mlékem

Vídeňská káva